Dzień oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a  jego głównymi pomysłodawcami zostali przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie banków. W czasie odbywającej się konferencji w Mediolanie stwierdzili, iż aby zapewnić stabilny oraz długotrwały rozwój społeczeństw trzeba reklamować ideę oszczędzania. Był wówczas 1929 rok. Dzisiaj wielu ekspertów zachęca zwykłych ludzi do systematycznego odkładania choćby małej sumy pieniędzy. Dlaczego? Otóż oszczędzanie zapewnia komfort finansowy. Mając zaoszczędzoną sumę pieniędzy na koncie nie boimy się o swoją przyszłość.

Dzień ten ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach dobre nawyki. Nie trzeba się bowiem ograniczać do jednego sposobu oszczędzania. W całej Europie we współpracy ze szkołami i organizacjami pozarządowymi organizowane są różne inicjatywy, których głównym zadaniem jest promowanie oszczędzania oraz metod zarządzania osobistymi zasobami finansowymi. W naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia związane z poznaniem przez uczniów różnego rodzaju pieniędzy i monet, promująca ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcająca uczniów do odkładania środków na kontach SKO w banku PKO.

Opiekunowie SKO

p. Małgorzata Łabęcka

p. Sylwia Larek

Opracowała: S. Larek

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd