We wtorek 10. grudnia odbyła się już IX edycja Ostrowskiego Turnieju Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki, programu z ramienia Polskiego Związku Koszykówki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku po raz pierwszy udział w programie wzięły uczennice klas I-III, które brały aktywny udział w zajęciach od września.  Na turnieju dziewczęta mogły zaprezentować swoje umiejętności w różnych konkurencjach w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-II, klasy III-IV w formie wyścigów rzędów oraz klasy V w meczach.

Turniej tradycyjnie rozpoczął się uroczystym otwarciem przez koordynatora programu Jakuba Kowalskiego oraz przemówieniem Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzaty Lubojańskiej, która powitała wszystkie szkoły i zagrzała uczestniczki do zdrowej rywalizacji. W spotkaniu wzięły udział trzy ostrowskie szkoły:  SP nr 7, SP nr 9 oraz gospodarze turnieju SP nr 11, w sumie ponad 150 dziewcząt oraz 8 trenerów.

Szkołę Podstawową nr 9 reprezentowało łącznie ponad 50 dziewcząt, pod opieką trenerów Katarzyny Motyl, Macieja Staszaka, Marcina Krzyżanowskiego oraz wychowawcy klasy IIc Ewy Nawrockiej.

Warto nadmienić, że w Szkole Podstawowej nr 9 istnieją również klasy sportowe o profilu koszykówki dziewcząt, co daje łączną ilość trenujących dziewcząt ponad 80!!! 

Rywalizację rozpoczął mecz kl.V, następnie szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności miały dziewczęta kl. III i IV oraz I-II w konkurencjach wyścigów rzędów, jak: kozłowanie piłki, przenoszenie piłek do wyznaczonych punktów, podania, zadania zespołowe z wykorzystaniem piłek oraz ćwiczenia koordynacyjne i na czas reakcji. Dziewczęta z klas I-IV walczyły o medale „SMOKów” w rywalizacji ogólnej, bez klasyfikacji generalnej, natomiast klasy V wzorem lat poprzednich biorąc udział w rozgrywkach meczowych zawalczyły o miejsca.

Na zakończenie turnieju dyrekcje wszystkich szkół wręczyły medale i okazałe puchary dziewczętom. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Podczas turnieju dopisała frekwencja na trybunach rodziców, bliskich oraz koleżanek i kolegów. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy zaciętej walki i już teraz zapraszamy na kontynuację udziału w programie od stycznia we wszystkich szkołach.

Opracował: M.Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!