MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

Uczniowie klasy 6e, którzy są uczestnikami eksperymentu pedagogicznego "Klasa o profilu medialnym w szkole podstawowej" początek roku szkolnego poświęcili programowaniu w Scratch. Stworzyli grę komputerową polegającą na łapaniu odpowiednich rybek przez pływającego pod wodą nurka.
Samodzielnie ułożyli skrypty, dzięki którym bohaterowie gry poruszają się po ekranie, utworzyli zmienną wskazującą ilość zdobytych punktów.
Projekt sprawił wiele radości i mimo, że nie należał do łatwych, to uczniowie chętnie pokonywali kolejne trudności, ponieważ na bieżąco widzieli efekty swojej pracy.

Niżej zamieszczamy linki do wykonanych prac Fabiana, Kacpra, Jakuba i zachęcamy do gry ;)

https://scratch.mit.edu/projects/422054553/

https://scratch.mit.edu/projects/428464618/

https://scratch.mit.edu/projects/422054944/


W planach mamy już kolejne projekty, tym razem filmowe.

Opracowała: K. Śliwińska

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!