MAŁA SZKOŁA MEDIALNA

 

MSM 11mmm

W roku szkolnym 2017/2018 powstała w naszej szkole Mała Szkoła Medialna. Jest to działanie innowacyjne i wyjątkowe. W ramach MSM prowadzone są warsztaty fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, programistyczne. Absolutną nowością jest powstanie telewizji szkolnej, w której nasi uczniowie odgrywają role reporterów.

Uczestnicy MSM samodzielnie wykonują dokumentację fotograficzną i nagrywają reportaże filmowe z uroczystości szkolnych, przeprowadzają wywiady z odwiedzającymi szkołę gośćmi, tworzą animacje poklatkowe oraz zgłębiają tajniki edycji filmów i zdjęć. Biorą również udział w warsztatach programistycznych.

Warsztaty są prowadzone w nowoczesnej sali multimedialnej, w której od września uczniowie klas IV-VI pracują podczas lekcji informatyki. Sala wyposażona jest w nowe meble, 17 komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, 65 calowy monitor interaktywny, a także roboty do nauki programowania - 10 Ozobotów i 2 Photony.

W roku szkolnym 2018/2019 salę multimedialną wyposażono także o profesjonalny sprzęt: wysokiej jakości kamerę, dwie lustrzanki fotograficzne z obiektywami, drukarkę do zdjęć, gimbal do kamery, statywy, mobilne studio nagraniowe z oświetleniem studyjnym, recorder dźwięku, mikrofon oraz oprogramowanie do edycji filmów.

Tę wspaniałą salę multimedialną mogliśmy wyposażyć częściowo dzięki funduszom z czerwcowego Festynu Szkolnego oraz wygranej w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Liczymy, że powstanie „Małej Szkoły Medialnej” stworzyło warunki do rozwijania zainteresowań dzieci nowoczesnymi technologiami.

A. Resler, K. Śliwińska, M. Berkowski

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli informatyki wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Codeweek 2020. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W ramach tego wydarzenia uczniowie klas 4-8 podczas lekcji informatyki uczyli się programować, wykorzystując w tym celu platformę code.org. Programowanie ruchu bohaterów ulubionego Minecrafta przyniosło wiele radości, ale przede wszystkim rozwinęło w uczniach umiejętność logicznego myślenia, planowania i poszukiwania rozwiązań.

Podczas zajęć rozwijających zdolności informatyczne zorganizowanych zdalnie uczniowie klasy 7b tworzyli "hip-hopowe" animacje w Scratchu, których efekty można zobaczyć po kliknięciu w linki zamieszczone poniżej.

Nauka programowania – choć często trudna i wymagająca dużego skupienia – za każdym razem daje uczniom wiele satysfakcji i wzmacnia poczucie, że ostatecznie każdy problem da się rozwiązać, trzeba tylko znaleźć sposób.

Opracowała: A. Resler

Projekty "Hip hop": 1  2 

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd