21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3.  Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. 
Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji solidaryzując się tym samym z osobami z zespołem Downa – działania koordynował Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat. W piątek dzieci przyszły do szkoły bez mundurków, ale miały na sobie element ubioru w kolorze niebieskim oraz różnokolorowe skarpetki założone „nie do pary”.
Wykonane przez uczniów klas I i II wzorzyste, kolorowe skarpetki rozwieszone zostały na korytarzach szkoły, drzwiach sal lekcyjnych.
Kierowały myśli w stronę tych, których od nas różni tylko dodatkowy chromosom.
Klasy III podczas zajęć przygotowały z kolei kartki z pozdrowieniami dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12.
W tym dniu wszystkie klasy I-III BIŁY REKORD W UŁOŻENIU DOMINA. Każde dziecko przyniosło do szkoły prostokątny kartonik chusteczek higienicznych (element DOMINA) i o godzinie 11.00 rozpoczęło się ustawianie DOMINA na hali sportowej, które zakończyło się sukcesem.
Nasi uczniowie i nauczyciele chętnie zaangażowali się w te akcje, które sprawiły wszystkim wiele radości.

Opracowała: A. Biernaczyk

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!