Święta Wielkanocne to szczególny czas radości i nadziei, czas, w którym nikt nie powinien czuć się sam. Szkolne koło wolontariatu „Podaj dalej” zaprosiło społeczność szkolną do włączenia się w działania mające na celu pomoc innym.

Jedną z propozycji była zbiórka żywności dla osób potrzebujących pomocy. Mimo ograniczeń związanych z trwającą pandemią udało się zebrać dużo darów żywnościowych.

Druga inicjatywa to złożenie życzeń świątecznych mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Ostrowie. Wielu uczniów, starszych i młodszych, zdecydowało się sprawić radość innym i wykonało własnoręcznie piękne kartki z życzeniami. Kartki te dostarczyliśmy do DPS-u kilka dni przed świętami. Dowiedzieliśmy się, życzenia, które przekazaliśmy kilka miesięcy temu – z okazji świąt Bożego Narodzenia – bardzo ucieszyły mieszkających tam podopiecznych.

Kartek wykonanych przez uczniów było bardzo dużo, drugą część dołączyliśmy do darów żywnościowych, które zostały przekazane osobom potrzebującym pomocy, mieszkającym na terenie parafii św. Pawła.

Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali i okazali serce: uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Opracowała: E. Waleńska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!