30 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. „Kolorowy świat Plastusia”, którego organizatorem była biblioteka szkolna. Ideą konkursu było przybliżenie postaci Plastusia – literackiego bohatera uwielbianego przez kilka pokoleń najmłodszych czytelników, z okazji Jego 90. urodzin. Tekst ”Plastusiowego pamiętnika” autorstwa Marii Kownackiej po raz pierwszy został zamieszczony w „Płomyczku” (czasopismo dla dzieci)we wrześniu 1931 roku, a jako książka ukazał się w 1936 roku. Konkurs został zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

Do biblioteki wpłynęło ponad 20 prac plastycznych pierwszoklasistów , które przedstawiały postać bohatera „Plastusiowego pamiętnika”. Portrety Plastusia były wykonane jako mozaika lub płaskorzeźba z plasteliny. Komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów, a jako kryterium przyjęto: zgodność z tematyką, pomysłowość i wrażenia artystyczne, estetykę i staranność oraz samodzielność wykonania.

Najładniejsze plastelinowe Plastusie wyczarowali: Iga Banach, Antonina Kubacka i Elena Dziekan – La Corte z klasy I a, Olga Hanisch i Małgorzata Konieczna z klasy I b, Lena Wosińska i Nadia Kostera z klasy I c, Alan Adamczyk, Zuzanna Kuroszczyk i Milena Rossa z klasy I d.

Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkich czytelników zapraszamy do biblioteki, do podziwiania wyróżnionych prac.

Opracowały: M. Grobelna, R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd