Edycja 2020/2021 ogólnopolskiego konkursu matematyczno - programistycznego zakonvzyła się ogromnym sukcesem dla ucznia klasy 6d - Krzysztofa Kubery Szymanowkiego, który zdobył tytuł laureata II stopnia, przechodząc przez bardzo trudne, trwające od października, trzyetapowe zmagania.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Finalistą konkursu został również Radosław Wojdal (6c).

Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: K. Śliwińska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!