Czwartkowy poranek 22 kwietnia rozpoczął się bardzo pracowicie dla miłośników matematyki, których w naszej szkole nie brakuje. O godzinie dziewiątej 62 uczniów klas II – VIII rozpoczęło zmagania w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs odbywał się w hali sportowej ( klasy II – IV) oraz w dużej sali gimnastycznej (klasy V – VIII) z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczestników konkursu powitała pani wicedyrektor Iwona Wojciechowska ( starsza grupa) oraz pani wicedyrektor Maria Gryczka (młodsza grupa).

Konwencja konkursu polega na rozwiązaniu w ciągu 75 minut testu z zadaniami zamkniętymi o różnym stopniu trudności. Rozwiązanie testu wymagało dużej pomysłowości, spostrzegawczości, sprawnego liczenia oraz ugruntowanej wiedzy matematycznej. Po zakończeniu konkursu każdy uczestnik otrzymał przestrzenną układankę w formie breloczka. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały panie: Maria Gryczka, Małgorzata Młoda, Ewa Waleńska i Małgorzata Łabęcka.

Na wyniki uczestnicy muszą poczekać do końca maja.

Opracowały: E. Waleńska, M. Młoda, M. Łabęcka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!