21 kwietnia rozstrzygnięto na etapie powiatowym konkurs „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Do Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło dokładnie 14 prac uczniów i uczennic z 14 szkół podstawowych powiatu ostrowskiego. Wychowanka naszej szkoły - Lena Myszkowska z klasy 5a odniosła ogromny sukces, zajmując I miejsce w powiecie ostrowskim.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną, na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz propagowania zdrowego stylu życia, wolnego od nałogu palenia papierosów i inhalowania e-papierosów.

Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna w Poznaniu. Konkurs ma na celu promocję zdrowego stylu życia wolnego od palenia, poszerzanie wiedzy dzieci na temat składu papierosów i e-papierosów, ich wpływu na organizm nastolatka i osoby dorosłej oraz negatywnych skutków palenia tytoniu i używania e-papierosów (zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych).

Mamy nadzieję, że Lenka skutecznie wypromuje modę na niepalenie i pomoże w kształtowaniu wśród młodzieży szkolnej, asertywnej postawy wobec osób palących.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie wojewódzkim!

Opracowały: A. Pietrzak, M. Łabęcka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd