SPORT

BIEG REPUBLIKI OSTROWSKIEJ

    W 54. Biegu Republiki Ostrowskiej uczestniczyła rekordowa liczba zawodników. Od wczesnych godzin porannych na ostrowskim rynku królowało bieganie. Pierwsze odbyły się biegi młodzieżowe w poszczególnych kategoriach, które rozegrane zostały na stałej trasie. Ponad 30 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Staszaka i Marcina Krzyżanowskiego pokonali trasę o długości 600 m.

     Najlepszymi wynikami popisali się: Kinga Orchowska z klasy 4D zdobywając III miejsce w kategorii dziewcząt z klas czwartych oraz Mateusz Sobczak z klasy 6C, który wywalczył II miejsce w kategorii chłopców z klas szóstych. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, natomiast miejsca na podium gwarantowały zdobycie okazałych pucharów. Na mecie nie zabrakło rownież ciepłej herbaty i grochówki.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Organizatorem imprezy była Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, natomiast współorganizatorem Klub Sportowy ICE-MAT Team.

Opracował: M. Staszak

Zwycięska Dziewiątka

    W dniu 13 października 2016 roku na Kompleksie Sportowym Orlik przy Alei Solidarności już po raz czwarty odbył się Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej "Orlik 2016" o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek, Pana Senatora RP Łukasza Mikołajczyka oraz Posła na Sejm Tomasza Ławniczaka. Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 - Pani Justyna Uciechowska, życząc uczestnikom dobrej zabawy i czystej walki o zwycięstwo.

   Organizatorem imprezy była Rada Osiedla nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 9. W turnieju brało udział siedem ostrowskich szkół. Drużyna "dziewiątki" prowadzona przez Pana Przemysława Nowaka wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając okazały Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

    Puchar dla najlepszego strzelca zawodów ufundowany przez Senatora Łukasza Mikołajczyka otrzymał uczeń SP 9 Jakub Królikiewicz. Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Rozpędowski ze Szkoły Podstawowej nr 1, zdobywając puchar ufundowany przez Posła Tomasza Ławniczaka. Rywalizacja toczyła się w duchu zasad Fair-Play, zawodnicy stoczyli bardzo widowiskowe pojedynki, emocji nie brakowało - mimo niskiej temperatury i zimnego wiatru. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale za udział w turnieju oraz gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dla uczestników nie zabrakło również ciepłej herbaty i drożdżówek. 

    Uczniowie naszej szkoły wystąpili w składzie: Szymon Góreczny, Mikołaj Sztrba, Mateusz Sobczak, Hubert Jurasik, Maksymilian Dziuba, Piotr Igielski, Jakub Pietrzak, Jakub Twardowski, Marcin Karolewski, Jakub Królikiewicz, Dawid Kalwarski. Opiekunami turnieju z ramienia Szkoły nr 9 byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Przemysław Nowak i Pan Maciej Staszak.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 9 - 18 pkt - bramki 26:2
2. Szkoła Podstawowa nr 1 - 12 pkt - bramki 8:7
3. Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek - 10 pkt - bramki 6:8
4. Szkoła Podstawowa nr 7 - 7 pkt - bramki 12:9
5. Szkoła Podstawowa nr 11 - 6 pkt - bramki 5:19
6. Szkoła Podstawowa nr 5 - 5 pkt - bramki 7:13
7. Szkoła Podstawowa nr 6 - 3 pkt - bramki 5:9

Opracował: M. Staszak

PIŁKARZE RĘCZNI Z BRĄZOWYM MEDALEM W STRZELECTWIE SPORTOWYM

     W siedzibie Zarządu Miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Strzelectwie Sportowym z Broni Pneumatycznej. Turniej został zorganizowany w ramach Programu "Młodzież Zapobiega Pożarom"przez Ligę Obrony Kraju oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Ostrowie Wielkopolskim.

     W zawodach brali udział uczniowie ostrowskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszej szkoły, która wystąpiła w składzie: Szymon Suchy, Kacper Pawlak oraz Michał Wołowicz. Uczniowie na co dzień trenują piłkę ręczną pod opieką nauczycieli: Pawła Staszaka oraz Filipa Orleańskiego. Reprezentacja "dziewiątki" zajęła III miejsce wśród wszystkich ostrowskich podstawówek, otrzymując tym samym Brązowe Medale w Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w Strzelectwie Sportowym z Broni Pneumatycznej.

     Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: P. Staszak

"ŚWIĘTO ROWERU"

      24 września w piękne sobotnie dopołudnie uczniowie klasy Va i VIb udali się na wycieczkę rowerową. Spod naszej szkoły przebyli piękną krajobrazową trasę do Wysocka Wielkiego. Ważnym punktem rajdu był udział w festynie zorganizowanym przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim z okazji „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”.

     Podczas imprezy młodzi cykliści wzięli udział w takich konkursach jak: rzut dętką, najwolniejszej jazdy na rowerze, wyścig na hulajnodze, bulle, plastyczny, czy wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Podczas imprezy, plac festynowy, często zamieniał się w estradę, gdzie przybyli rowerzyści mogli podziwiać występy baletowe, taneczne i wokalne. Bardzo dziękujemy ostrowskiemu klubowi turystyki kolarskiej „Bicykl – 1977” za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie wrócili z rajdu bardzo zadowoleni.

     Opiekunami podczas rajdu byli: p. Martyna Ligęza, p. Marcin Krzyżanowski, p. Marek Berkowski. 

Opracował: M. Berkowski 

Wyjazd do Poznania

     Mecz dziesiątej Kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań- Arka Gdynia okazał się hitem. Udział w nim wzięło prawie 40 tysięcy kibiców. Wśród nich byli piłkarze nożni ostrowskiej Dziewiątki. Bilety na mecz uzyskaliśmy uczestnicząc w programie "Lech z klasą" realizowanym przez KKS Lech Poznań.

     Poznańska lokomotywa po przyjściu nowego trenera wróciła na właściwe tory. Spotkanie zakończyło się remisem lecz poznańska drużyna otrzymała wiele pochwał. Wyjazd to forma nagrody dla młodych piłkarzy dziewiątki, którzy w czerwcu tego roku zostali wicemistrzami Wielkopolski w piłce nożnej, a 16 września potwierdzili swoją formę wygrywając dobrze obsadzony turniej z okazji Tygodnia Sportu w Ostrowie Wielkopolskim. Pomysłodawcą wyjazdu był pan Przemysław Nowak. 

     Podziękowania dla pani dyrektor Justyny Uciechowskiej oraz dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostorwie Wielkpolskim za umożliwienie wyjazdu na mecz oraz dla pana Rafała Dziuby oraz pana Piotra Pastuchy za opiekę nad dziećmi podczas imprezy.

Opracował: P. Nowak

TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ NA TRAWIE

     W niedzielę 4 września w Wągrowcu odbył się pierwszy w Polsce turniej mini piłki ręcznej dzieci na trawie "Handball Grass Adventure". Wystąpiło w nim 6 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców reprezentujących wielkopolskie szkoły podstawowe, będące uczestnikami ogólnopolskiego programu "Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej".

     Mecze rozgrywane były  w drużynach pięcioosobowych, na mini boiskach trawiastych, wyposażonych w specjalne "dmuchane" bramki. Wyniki rywalizacji były sprawą drugorzędną. Główną ideą imprezy była popularyzacja piłki ręcznej, poprzez ukazanie jej walorów  w uproszczonej,  przystępnej formie.

     Z kronikarskiego obowiązku wspomnieć jednak należy, że po rozegraniu pięciu spotkań zwycięstwo w turnieju chłopców odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, a najlepszym bramkarzem turnieju organizatorzy wybrali Michała Duży.

MŁODZI SPORTOWCY SP9 NA FESTIWALU SPORTU

     W sobotę 3 września na terenie ośrodka Piaski - Szczygliczka odbywał się festyn "Żegnamy lato na rok" oraz IV Festiwal Sportu.

     Swoją obecność zaznaczyli na nim uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w prezentacji drużyn młodzieżowych Klubu Piłki Ręcznej  Ostrovia. Chłopcy klasy sportowej 6B w zbliżającym się sezonie rozgrywkowym będą rywalizować w Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej Chłopców, turniejach piłki ręcznej oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!