UCZNIOWIE SKO NA FESTIWALU FILMÓW MŁODEGO WIDZA "ALE KINO!" W POZNANIU

Dziesięcioro  uczniów z naszej szkoły  należących do SKO wyjechało 4 grudnia br. z samego rana do Multikina w Poznaniu na  Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale kino!”. Uczniowie klas V oraz VI z przyjemnością obejrzeli film pt. „Niezwykłe lato z Tess” w reżyserii Stevena Wouterlood. To historia chłopca, który podczas wakacji postanawia praktykować samotność. Poznanie ekscentrycznej Tess zagraża jednak jego treningom. Skrywająca tajemnicę dziewczyna wciąga go w niecodzienną przygodę i pomaga zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze.  To emocjonalna opowieść o akceptacji i dostrzeganiu wartości w relacjach z ludźmi. Bilety na film zostały sfinansowane przez Bank PKO BP, a otrzymali je najbardziej skrupulatni SKO-wicze w szkole. Z pewnością było to fascynujące kino dla młodszych i starszych.

Bardzo dziękujemy za dofinansowanie przejazdu Radzie Rodziców działającej w naszej szkole.

Opracowała: S. Larek

 

FOTO UCZNIOWIE SKO NA FESTIWALU FILMÓW MŁODEGO WIDZA "ALE KINO!" W POZNANIU

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

Dzień oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jednym z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, a  jego głównymi pomysłodawcami zostali przedstawiciele najprężniej rozwijających się w Europie banków. W czasie odbywającej się konferencji w Mediolanie stwierdzili, iż aby zapewnić stabilny oraz długotrwały rozwój społeczeństw trzeba reklamować ideę oszczędzania. Był wówczas 1929 rok. Dzisiaj wielu ekspertów zachęca zwykłych ludzi do systematycznego odkładania choćby małej sumy pieniędzy. Dlaczego? Otóż oszczędzanie zapewnia komfort finansowy. Mając zaoszczędzoną sumę pieniędzy na koncie nie boimy się o swoją przyszłość.

Dzień ten ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach dobre nawyki. Nie trzeba się bowiem ograniczać do jednego sposobu oszczędzania. W całej Europie we współpracy ze szkołami i organizacjami pozarządowymi organizowane są różne inicjatywy, których głównym zadaniem jest promowanie oszczędzania oraz metod zarządzania osobistymi zasobami finansowymi. W naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia związane z poznaniem przez uczniów różnego rodzaju pieniędzy i monet, promująca ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcająca uczniów do odkładania środków na kontach SKO w banku PKO.

Opiekunowie SKO

p. Małgorzata Łabęcka

p. Sylwia Larek

Opracowała: S. Larek

 

FOTO PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

POMYSŁOWA SKARBONKA

W marcu odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno - techniczny "Pomysłowa skarbonka" zorganizowany przez opiekunów SKO, p. Monikę Wróblewską oraz p. Martynę Ligęzę. W konkursie wzięło udział 42 uczniów z klas I – VI, którym nie brakowało pomysłów. Wśród tradycyjnych świnek znalazły się również: papuga, ferby, pingwin, diabełek, kotek, żółw i wiele innych ciekawych projektów. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Zorganizowana przez opiekuna SKO wystawa skarbonek cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i gości odwiedzających naszą placówkę.

Jury miało ogromnie trudne zadanie i po długich rozmowach wyłoniło następujących zwycięzców:

Wyniki konkursu "Pomysłowa skarbonka":

Klasy I - III  

I Maja Dziuba 2a  

II Amelia Albertowska 3a

III Anatol Jaworski 1b  

Klasy IV - VII  

I Gracjan Śmierzchalski 5h

II Aleksandra Netter 4f  

III Kaswery Szymczak 4a  

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom  :)

Opracowała: Monika Wróblewska

MIŁA NIESPODZIANKA DLA SKO-WICZÓW

W piątek 14 grudnia br. czterdziestoosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w spektaklu „Królowa Śniegu”. To niesamowite wydarzenie miało miejsce w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Dzięki dużemu zaangażowaniu i udziałowi w programie oszczędnościowym SKO, dzieci zostały uhonorowane biletami przez PKO S.A.

Z inicjatywy dyrekcji naszej szkoły i uprzejmości senatora RP Łukasza Mikołajczyka, uczniowie dodatkowo odwiedzili Sejm i Senat. Mimo wielu obowiązków, pan Senator towarzyszył nam przez cały czas w zwiedzaniu obu izb parlamentu. W międzyczasie, w miłej i świątecznej atmosferze spacerowaliśmy ulicami stolicy, podziwiając piękny bożonarodzeniowy wystrój.

Bardzo dziękujemy za dofinansowanie przejazdu Radzie Rodziców działającej w naszej szkole.

Opracowały: M. Gryczka i M. Ligęza

 

FOTO MIŁA NIESPODZIANKA DLA SKO-WICZÓW

36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW MŁODEGO WIDZA "ALE KINO!"

Jedenaścioro  uczniów z naszej szkoły  wyjechało 3 grudnia br. z samego rana do Multikina w Poznaniu na 36. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale kino!” Uczniowie klas VI  oraz VII z przyjemnością obejrzeli film ”Żywiciel” w reżyserii Nora Twomeya, opowiadający wzruszającą historię dziewczynki, która w Afganistanie jako chłopiec pracowała by utrzymać swoją rodzinę. Bilety zostały sfinansowane przez Bank PKO BP, a otrzymali je najstarsi SKO-wicze w szkole. Z pewnością było to fascynujące kino dla młodszych i starszych.
Nasza szkoła znalazła się wśród czterech wyróżnionych szkół powiatu ostrowskiego, które najbardziej aktywnie działają w programie SKO.

 
        Opracowała: M.Ligęza

 

FOTO 36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW MŁODEGO WIDZA "ALE KINO!"

EDUKACJA FINANSOWA

Od października 2017 roku po dzień dzisiejszy w naszej szkole organizowane są zajęcia z „edukacji finansowej”.  W tym roku szkolnym w zajęciach tych mogą uczestniczyć uczniowie klas V. Na zajęciach przekazywana jest młodzieży praktyczna wiedza finansowa i umiejętność wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Dzieci  zapoznawane są z podstawowymi pojęciami z zakresu ekonomii, uświadamiana jest im wiedza na temat  szeregu instytucji finansowych. Głównym celem „edukacji finansowej” jest zaszczepienie w młodych ludziach chęci oszczędzania oraz racjonalnego i świadomego podejmowania decyzji o własnych finansach.

Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO EDUKACJA FINANSOWA

NOWI CZŁONKOWIE SKO

We wrześniu odbył się apel z udziałem uczniów klas pierwszych zorganizowany przez opiekuna SKO kl. I- III p. Monikę Wróblewską. Celem apelu było ukazanie możliwości jakie daje udział dzieci w programie SKO, zachęcenie do zakładania kont oraz systematycznego oszczędzania. Po spotkaniu każdy uczeń otrzymał deklarację do wypełniania przez rodzica. W wyniku spotkania wpłynęło kilkanaście nowych deklaracji wyrażających chcę założenia konta. W październiku nowi SKO-wicze otrzymali hasła, loginy i książeczki do swojego konta i rozpoczęli przygodę z oszczędzaniem. Obecnie liczba członków SKO w naszej szkole wynosi aż 177 uczniów. Średnia kwota zaoszczędzonych pieniędzy na jednego członka to 135 zł. We współpracy z PKO B P uczniowie systematycznie gromadzą swoje pieniądze na indywidualnych książeczkach i koncie SKO. Dzięki takim oszczędnościom będą mogli spełniać swoje marzenia.

Opracowała: Monika Wróblewska

MISTRZ OSZCZĘDZANIA - ETAP MIĘDZYSZKOLNY

17 maja br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim braliśmy udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz oszczędzania", który został zorganizowany we współpracy szkoły z PKO Bank Polski.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego, które działają w ramach programu edukacji finansowej Szkolne Kasy Oszczędności. W rywalizacji wzięło udział 18 placówek. Przedstawicielami naszej szkoły byli: na poziomie I – III – Amelia Kłysz i Adam Sułkowski, na poziomie IV – VI – Mateusz Smardz i Łukasz Mikołajewski. Nagrody dla zwycięzców ufundowali pracownicy Oddziału I PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim. Nad sprawnym przebiegiem konkursu oraz prac komisji czuwali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11.

Celem konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie idei oszczędzania wśród najmłodszych. Uczestnicy pracowali w dwuosobowych zespołach wyłonionych w etapie szkolnym. Wykazali się niebywałą znajomością zagadnień dotyczących funkcjonowania banku, jak również sprawnością rachunkową w rozwiązywaniu zadań matematycznych.


Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO MISTRZ OSZCZĘDZANIA - ETAP MIĘDZYSZKOLNY

WIZYTA KLASY IV D W BANKU PKO BP

W ubiegły piątek 4 maja klasa IV d wraz z opiekunem SKO p. Martyną Ligęzą udała się do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim, z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu Szkolna Kasa Oszczędności (SKO). Wizyta pozwoliła dzieciom zaznajomić się z dawnym oraz współczesnym funkcjonowaniem oddziału. Największe wrażenie wywarły na uczniach eksponaty. Ogromną radość sprawiło dzieciom pisanie na maszynie. Oprócz tego miały okazję zobaczyć telefon na korbkę, liczarkę do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Przez całą naszą wizytę towarzyszyła nam pani dyrektor Barbara Rosik. Na koniec naszej wizyty w banku dzieci otrzymały pamiątkowy upominek. Celem wizyty było zaszczepienie w dzieciach chęci oszczędzania, przedsiębiorczości oraz nabycie informacji dotyczących funkcjonowania banku.

Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO WIZYTA KLASY IV D W BANKU PKO BP

WIZYTA W BANKU PKO BP

27 kwietnia odbyła się wycieczka do Banku PKO Bank Polski w Ostrowie Wielkopolskim z którym nasza szkoła współpracuje w ramach projektu SKO Szkolne Kasy Oszczędności. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II a wraz w z wychowawcą p. Małgorzatą Frąszczak oraz opiekunem SKO kl. I – III p. Moniką Wróblewską.

W trakcie spotkania z pracownikami banku dzieci poznały zasady funkcjonowania oddziału. Uczniowie mogli nie tylko zwiedzić bank i poznać pracę bankowców, ale także oglądać eksponaty.  Przyglądały się maszyną, które ułatwiają prace kasjerów, np. liczarka do banknotów oraz urządzenie sprawdzające autentyczność pieniędzy. Największe zainteresowanie uczniów przyciągnęła maszynka do liczenia monet.

Kolejnym etapem naszej wizyty było spotkanie z panią dyrektor Banku, która chętnie odpowiadała na nasze pytania. Pani dyrektor zaprezentowała swoje zbiory starych maszyn do pisania oraz aparatu telefonicznego. Na zakończenie naszej wizyty każdy uczeń otrzymał pamiątkowe upominki.

Celem wycieczki było zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości, popularyzacja idei oszczędzania oraz przedsiębiorczości wśród uczniów.

Opracowała: M. Wróblewska

 

FOTO WIZYTA W BANKU PKO BP

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd