POMYSŁOWA SKARBONKA

Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali w naszej szkole konkurs plastyczno – techniczny pt. "Pomysłowa skarbonka", skierowany do wszystkich uczniów klas I-VI. Zadaniem dzieci było wykonanie najciekawszej skarbonki z dowolnego materiału. Konkurs trwał od 9 lutego do 2 marca br., w którym udział wzięło 30 uczniów. Dnia 13 marca 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dzieciom dyplomów oraz nagród. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I-III oraz IV-VI.

Laureatami konkursu zostali:

Wśród klas I-III:
 – miejsce I
Kacper Krysztofiak 1a
Antonina Staszak 2b
- miejsce II
Agnieszka Włodarczyk 3d
Amelia Albertowska 2a
- miejsce III
Maja Dziuba 1a
Julia Klamka 3b
- wyróżnienie

Maria Ziółkowska

Wśród klas IV-VI:
- miejsce I
Julia Chojka 4d
Gabryjela Michalak 5a
- miejsce II
Piotr Perz 4b
Maksymilian Dziuba 6b
- miejsce III
Anna Walczak 5c
Igor Ziółkowski 5d
- wyróżnienie
Jan Janiak 6b

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 Opracowała: M. Ligęza

 

FOTO POMYSŁOWA SKARBONKA

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BANKU PKO BP

W piątek 9 marca uczniowie klasy III c  uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bankowej z SKO. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Barbarę Rosik Dyrektor Obsługi Klienta banku PKO BP w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w naszej szkole.

W czasie lekcji uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi, dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniądze oraz poznali historię Banku. Dużą atrakcją okazało się spotkanie z dwoma pluszowymi postaciami SKO – Żyrafką Lokatką oraz Pancernikiem. Trzecioklasiści doskonale poradzili sobie z zadaniami, rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które z pewnością utrwaliły i pogłębiły wiedzę dotyczącą oszczędzania. Na zakończenie otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa.

Edukacja finansowa najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadania. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i  trafnymi decyzjami finansowymi.

Opracowała: M. Wróblewska

 

FOTO SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BANKU PKO BP

SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI W SP9

     Dzień 31 października 2017 roku na pewno zapisze się w pamięci uczniów naszej szkoły. Właśnie dzisiaj dołączyliśmy do programu SKO (czyli Szkolne Kasy Oszczędności) i rozpoczęliśmy współpracę z bankiem PKO B. P. Pierwszym podjętym w tym zakresie działaniem była prezentacja celów i zasad organizacji SKO przez dyrektor obsługi klienta panią Barbarę Rosik wszystkim uczniom na apelach grupy wiekowej. Opiekunami szkolnego SKO zostały pani Monika Wróblewska (kl. I – III) oraz pani Martyna Ligęza (kl. IV - VI).

     Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy lub kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje.

     Celem SKO jest:
• kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
• racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami finansowymi,
• popularyzacja wiedzy o działalności banków.

     Dzięki udziale w programie uczniowie:
• nauczą się zarządzania finansami osobistym,
• wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
• zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
• nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

     Do programu SKO mogą przystąpić wszyscy uczniowie klas I - VI ostrowskiej dziewiątki.. Każdy uczeń otrzymuje książeczkę, dzięki której może dokonywać wpłat i wypłat u opiekunów SKO. Ponadto posiada dostęp do swojego konta przez Internet, dzięki czemu uczy się nim zarządzać. Serwis internetowy umożliwia m.in. zakładanie wirtualnych skarbonek, czy też zdobywanie odznak.

     Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie www.pkobp.pl/sko. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą nauczyć się oszczędzać do przystąpienia do SKO! W tym celu należy oddać wypełnione przez rodziców oświadczenie do swojego wychowawcy.

     Pozdrawiamy!

Opiekunowie SKO: Monika Wróblewska i Martyna Ligęza

 

FOTO SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI W SP9

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!