aktywna tablica 2
AKTYWNA TABLICA

(program rządowy na lata 2017-2019)

www.aktywna-tablica.info

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2017 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o 65 - calowy, nowoczesny monitor interaktywny, którzy wspaniale urozmaica lekcje. Dodatkowo szkoła otrzymała dwa zestawy głośników wykorzystywanych podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Skład zespołu nauczycielskiego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica"
1. Agnieszka Resler - przewodnicząca, e-koordynator
2. Barbara Biernaczyk - członek zespołu
3. Katarzyna Śliwińska - członek zespołu
4. Marek Berkowski - członek zespołu

 

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Podróż po Europie": POBIERZ

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Wiosenne programowanie": POBIERZ

AKTYWNA TABLICA

KONKURS Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU SKYPE I PLATFORMY KAHOOT!

W roku szkolnym 2017/2018 SP9, jako jedna z sześciu ostrowskich szkół, przystąpiła do programu "Aktywna Tablica". W związku z tym przez cały rok, we wszystkch klasach, organizowano szereg aktywności związanych z nowoczesnymi technologiami, a koordynatorzy brali udział w różnego rodzaju szkoleniach i lekcjach otwartych w ramach powstałych sieci współpracy.

Ostatnim, podsumowującym program działaniem był I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie, którego inicjatorem był pan Wojciech Lesiczka - koordynator "Aktywnej Tablicy" ze Szkoły Podstawowej nr 11. Sprawdzian wiedzy przeprowadzony został w wyjątkowej formie, bo poprzez quiz internetowy na platformie Kahoot!. Wspólna gra 134 uczniów była możliwa dzięki połączeniu przez komunikator internetowy Skype. Do transmisji wykorzystano monitor interaktywny, zakupiony dzięki dofinansowaniu MEN.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas IV-VI z naszej szkoły. Wśród nich znalazło się dwóch laureatów, którzy stanęli na podium, osiągając rewelacyjne wyniki. I miejsce zajął Maksymilian Dziuba (6b), a III - Jakub Pietrzak (6b). Zaraz za podium, na czwartym miejscu znalazł się Miłosz Skrzypczak (4b). Wygranym serdecznie gratulujemy!

Konkurs wywołał w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wideotransmisja pozwoliła na integrację uczniów z różnych szkół. Liczymy na kontynuację tego typu działań w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: A. Resler

 

FOTO KONKURS Z WYKORZYSTANIEM PROGRAMU SKYPE I PLATFORMY KAHOOT!

"AKTYWNA TABLICA" JUŻ U NAS!

     Szkoła Podstawowa nr 9, jako jedna z sześciu szkół w Ostrowie Wielkopolskim, wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt multimedialny. Już od dziś uczniowie będą mieli okazję pracować z supernowoczesnym monitorem interaktywnym o przekątnej 65 cali. Monitor jest lepszą wersją tablicy interaktywnej. Obraz w jakości 4k, mobilność umożliwiająca na pracę w każdej klasie, podłączony komputer z systemem Windows, nieograniczona praca nawet przy maksymalnym oświetleniu sali, gotowość do pracy zaraz po włączeniu do prądu - wszystkie te cechy spowodowały, że w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" postanowiliśmy wnioskować o taki właśnie sprzęt. 

     Monitor już od samego początku zrobił na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. W ramach lekcji informatyki i zajęć dodatkowych "Godzina z technologią" uczniowie wykonywali szereg zadań rozwijających spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Monitor bardzo uatrakcyjnił zajęcia i z pewnością spowodował, że uczniowie bardziej zaangażowali się w wykonywanie zadań.

     Monitor będzie narzędziem pracy wielu nauczycieli, którzy będą chcieli włączyć multimedia do codziennej pracy. Sprzęt zostanie także z powodzeniem wykorzystany do pracy w ramach Małej Szkoły Medialnej. Dzięki programowi "Aktywna tablica", oprócz monitora interaktywnego, szkoła wzbogaciła się również o dwa bezprzewodowe zestawy nagłośnieniowe, które będą służyć uczniom podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

     Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna. W przyszłym roku kalendarzowym czekają nas kolejne nowości związane ze sprzętem pozyskanym dzięki Ostrowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu - do naszej pracowni multimedialnej trafią m. in. nowoczesne lustrzanki cyfrowe, kamera, drukarki, statywy. Bo przecież "Dziewiątka" to szkoła na czasie! 

Opracowała: A. Resler

 

FOTO "AKTYWNA TABLICA" JUŻ U NAS!

AKTYWNA TABLICA DLA NASZEJ SZKOŁY

     "W dobie cyfryzacji i nasycenia multimediami, w której informacje dostępne są „na jeden klik”, wyzwaniem dla nauczyciela staje się zdobycie i zatrzymanie uwagi ucznia na dłużej. Tradycyjne metody wydają się nie tylko archaiczne, ale i zawodne. Stąd szkoły chętnie wprowadzają nowinki techniczne jak np. interaktywne tablice czy wizualizery" (źródło: perspektywy.pl "Szkoła XXI wieku - nowe technologie w szkole").

     W naszej szkole nowoczesne technologie odgrywają istotną rolę. Nauczyciele podczas zajęć często wykorzystują komputery, projektory, tablice interaktywne oraz edukacyjne oprogramowanie, które ułatwią uczniom zapamiętanie nowych informacji oraz uatrakcyjnią zajęcia.

     W lipcu b.r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017 - 2019 "Aktywna tablica". Program ten opiera się na założeniu, że nowoczesna szkoła powinna rozwijać kompetencje uczniów, którzy mają być przygotowani do życia w społeczeństwie informacyjnym. Na program w latach 2017 - 2019 przewidziano kwotę 224 mld zł z budżetu państwa. Wsparcie dla szkoły obejmuje zakup tablic interaktywnych, projektorów, monitorów interaktywnych lub zestawów nagłaśniających na łączną kwotę 17 tysięcy złotych.

     W Ostrowie Wielkopolskim wsparcie w bieżącym roku szkolnym otrzyma 6 szkół podstawowych. Wśród nich jest również nasza szkoła, która do końca grudnia 2017 r. otrzyma dofinansowanie na zakup monitora interaktywnego o przekątnej 65 cali oraz bezprzewodowych zestawów nagłaśniających.

     Możemy byc pewni, że nowoczesny sprzęt stanie się dużą atrakcją podczas zajęć lekcyjnych i dodatkowych.

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!