Aktualności

SKO i FESTIWAL ALE KINO ONLINE

SKO działające w naszej szkole otrzymało 20 darmowych biletów do kina, na festiwal „Ale Kino”. W związku z pandemią seans zrealizowano online. Uczniowie klasy 3c, oraz uczniowie klas 1a i 1b uczęszczający do świetlicy szkolnej w środę 24 lutego razem z panią Sylwią przenieśli się na chwilę do świata klasycznej, przygodowej animacji opowiadającej o promowaniu ekologicznego stylu życia. Animacja „Pod koronami drzew i inne krótkie filmy” opowiadała o życiu w świecie dotkniętym problemem śmieci oraz potrzebie recyklingu i większej dbałości o środowisko w którym żyjemy. Dzieci miały mnóstwo radości, mogły poczuć na chwilę magię „szkolnego kina”, a tytułowa  bohaterka filmu Boriya skradła serca młodych widzów. Bilety na premierę filmu zostały sfinansowane przez Bank PKO BP.

PRZYPOMINAMY, ŻE WARTO OSZCZĘDZAĆ!!!

Opracowała: S. Larek

KONKURS PLASTYCZNY „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Często po latach zapominamy autora lub tytuł książki, w pamięci pozostaje jednak bohater i jego przygody, bo to ON przedłuża życie książce. A jaki jest Wasz ulubiony bohater książkowy? Na to pytanie pierwszoklasiści dali odpowiedź biorąc udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Do biblioteki wpłynęło prawie 40 prac, które przedstawiały postacie z wielu bajek i wykonane były różną techniką plastyczną. Komisja konkursowa dokonała oceny prac uczniów. Jako kryterium przyjęto: zgodność z tematyką, pomysłowość i wrażenia artystyczne, ekspresję obrazu, estetykę i staranność wykonania, zastosowane techniki warsztatowe oraz samodzielność wykonania.

25 lutego nagrodzono pierwszoklasistów, którzy najlepiej zilustrowali swoją ulubioną postać bajkową: Iga Banach, Dobrosława Nowak, Marcelina Kryjom i Oskar Budzik z klasy I a Adam Świtalski, Filip Pietryk, Kinga Kłysz, Mia Prynczyńska i Antonina Mikołajczyk z klasy I b Urszula Walczak, Kamil Szymkowiak, Kornek Chojka i Marcel Chojka z klasy I c Maja Przetakowska i Zuzanna Kuroszczyk z klasy I d.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Czytelników zapraszamy do oglądania najładniejszych rysunków, które zostały wyeksponowane w naszej bibliotece. Pamiętajcie, bohaterowie literaccy czekają na Was na kartach książek, a biblioteka zaprasza do ich wypożyczenia.

Opracowały: M. Grobelna, R. Sikora

KONKURS PLASTYCZNY – „MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV naszej szkoły i polegał na wykonaniu w dowolnej płaskiej technice plastycznej zakładki do książki.

Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowania poczucia estetyki i smaku artystycznego oraz doskonalenie sprawności manualnych.

Przy ocenie prac Komisja brała pod uwagę: oryginalność , pomysłowość, różnorodność wykorzystanych materiałów i estetykę. Najlepsze prace wykonali:

I miejsce – Dziuba Maja , Zimna Hanna – klasa IVa, Hasińska Gabriela – klasa IVb

II miejsce – Walczyńska Klaudia, Wieschalla Marta – klasa IVd

III miejsce – Dąbrowska Nina – klasa IVa, Walczak Maria – klasa IVb, Mielczarek Natalia – klasa IVd

Wyróżnienia – Luboński Andrzej – klasa IVa, Ignasiak Julia – klasa IVc

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Opracowały: M.Grobelna, R.Sikora

PAMIĘTAJ CHEMIKU MŁODY……

Uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej w dniach od 9 do 16 lutego 2021r., brali udział w serii warsztatów chemicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Łabęcką nauczyciela chemii. Dzieci pod okiem Pani Małgosi wykonywały doświadczenia chemiczne: barwiły roztwór wyciągu z czerwonej kapusty odczynnikami kwasowymi co powodowało zmianę barwy z fioletowej w różnego rodzaju odcienie błękitu, czerwieni i różu. Następnie dodawały mieszaninę sody oczyszczonej dzięki czemu uzyskiwaliśmy efekt „małego wulkanu”. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się również wybuchowy pokaz chemicznego wulkanu wykonywany przez prowadzącą. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci przekonały się, że nauka chemii może być kreatywna, a nawet ciekawsza od gry na tablecie czy smartfonie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi oraz naszemu pomocnikowi Wojtkowi uczniowi klasy Vc za ciekawe i inspirujące warsztaty. Teraz każdy z pierwszoklasistów marzy o tym, aby zostać chemikiem-wynalazcą. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

Opracowała: S. Larek

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17 lutego po raz pierwszy w naszej klasie obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Chętni mogli się przebrać za mruczących milusińskich .Podczas lekcji dzieci wysłuchały opowiadań i ciekawostek o kochanych futrzakach. Wykonywali też kocie prace plastyczne- kotki z puszek po napoju. Prace były naprawdę piękne, pomysłowe, wykonane różnymi technikami. W tym dniu uczniowie klasy II d przekonali się, że koty nie tylko śpią i mruczą, ale także pozostawiają ślad w naszych sercach.

Opracowała: A. Szczurek

FOOD ART, CZYLI SZTUKA NA TALERZU

W drugim tygodniu lutego kuchnie w mieszkaniach uczniów klas piątych stały się miejscem eksperymentów i zmieniły się w pracownie „artystyczno-kulinarne”. Uczniowie wspomagani przez rodziców tworzyli artystyczne kompozycje, przy użyciu jedzenia oraz wszelkich produktów spożywczych. Piątoklasiści popisali się dużą fantazją i zdolnościami manualnymi. Efekty działań zostały utrwalone na fotografiach. Wszystkie obrazy są jadalne i większości przypadków powstały z owoców. Food Art to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił i pobawienia się w mistrza sztuki kulinarnej w technicznej odsłonie. Pamiętajcie o estetycznym wykonywaniu i podawaniu posiłków, gdyż jemy również oczami – bardziej niż nam się wydaje, a jedzenie to uczta dla wszystkich zmysłów.

 

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/xLqikbYAomoEWjh97

Opracowała: M. Wróblewska

KOCI ŚWIAT CZYLI DZIEŃ KOTA W NASZEJ BIBLIOTECE

Światowy Dzień Kota - to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Dzień Kota stał się okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów. W bibliotece zorganizowano wystawę książek, których głównym bohaterem jest oczywiście kot. Panie bibliotekarki odwiedziły wszystkie klasy pierwsze i drugie zachęcając do wizyty w bibliotece, zapoznaniu się z wystawą i wypożyczeniu książek o kotach. W trakcie spotkania z młodymi czytelnikami pani bibliotekarka zaprezentowała kilka książek z wystawy oraz przeczytała wiersze Juliana Tuwima „Kotek” i Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. A przy okazji było kilka słów o zdrowiu i trochę gimnastyki. Dzieci z uwagą wysłuchały tekstów i chętnie wykonały „koci grzbiet” i „przeciąganie się”. Ćwiczenia te wzmacniają i rozluźniają kręgosłup, a także pomagają złagodzić napięcie mięśni grzbietu, ramion i uwalniają endorfiny w mózgu, co przyczynia się do naszego zdrowia i zadowolenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki i do wypożyczania książek o kotach ( i nie tylko) oraz do codziennej „kociej gimnastyki”.

Opracowały: R. Sikora, M. Grobelna

PĄCZKOWE SZALEŃSTWO

Tłusty czwartek okazał się dla klasy 2d prawdziwą ucztą. Jak przystało na tradycję, również i w naszej klasie pojawiły się pyszne pączki. Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane ale też smaczne, a takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

Opracowała: A. Szczurek

WALENTYNKI W KLASIE IID

Walentynki to święto, które zyskuje coraz większą popularność. Jest to okazja do świętowania przyjaźni i życzliwości. Walentynki w naszej szkole świętowaliśmy radośnie. Symboliczne serduszka zdobiły korytarze szkoły. Uczniowie z klasy II d ubrali się na czerwono, wszędzie królowały uśmiechy i ciepłe słowa.  Dzieci wręczyły pracownikom oraz dyrekcji szkoły drobne upominki. Były to to własnoręcznie wyklejane, kolorowe kartki walentynkowe. Drugoklasiści życzyli każdemu dużo miłości i serdeczności nie tylko podczas święta zakochanych. Na koniec podczas wspólnej zabawy rozrzucono konfetti oraz płatki róż, dzięki czemu ten dzień na pewno zostanie niezapomniany.

Opracowała: A. Szczurek

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU KLASY II D

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie – oczywiście z wzajemnością. 

Klasa druga korzystając z pięknej, zimowej pogody spędziła lekcję wychowania fizycznego na szkolnym podwórku. Dzieci oddały się śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca. Uczniowie urządzili bitwę na śnieżki, budowali śnieżne mury.

Harce na śniegu oraz wspólnie spędzony czas wprawił wszystkich we wspaniałe humory i sprawił wszystkim mnóstwo frajdy.

Opracowała: A. Szczurek

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd