Aktualności

PAMIĘTAMY O INNYCH

Od wielu lat w okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły, chętnie włączali się w akcję  Niech Wszyscy Mają Święta,  której głównymi organizatorami są Telewizja PROART oraz Konferencja Stowarzyszenie św. Wincentego a’Paulo. W tym roku musieliśmy zrezygnować z dyżurów w sklepach,  podczas których nasi wolontariusze zachęcali  klientów do zakupu dodatkowych produktów z przeznaczeniem dla potrzebujących. 

Z inicjatywy szkolnego koła wolontariatu „Podaj dalej” w dniach od 7 do  11  grudnia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności.  Dzięki zaangażowaniu i ofiarności Rodziców,  Uczniów i Nauczycieli udało się nam zebrać  dużo produktów żywnościowych. Artykuły te zostały odebrane przez organizatorów akcji Niech Wszyscy Mają Święta i  następnie na kilka dni przed świętami  trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Święta to również czas składania życzeń, lubimy je otrzymywać, powinniśmy je również sami składać. Jest wiele osób, które bardzo czekają na życzenia i cieszą się, że ktoś o nich pamięta. W tym roku spróbowaliśmy  sprawić radość  mieszkańcom Domu Opieki Społecznej w Ostrowie. Przekazaliśmy ponad 40 kartek z życzeniami, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

                                                                                                                                 Opracowała: E. Waleńska

 

FOTO PAMIĘTAMY O INNYCH

KARTKI ŚWIĄTECZNIE Z SERCEM MAŁYMI RĄCZKAMI WYKONANE

Jedną z tradycji świątecznych jest składanie sobie życzeń. Pomocne przy tym są kolorowe kartki pocztowe, które umożliwiają przesłanie życzeń wszystkim bliskim, z którymi nie możemy spotkać się osobiście. Wokół nas dostępnych jest wiele kartek. Są złote i srebrne, z wesołymi obrazkami i te eleganckie oraz poważne.

My chcielibyśmy przedstawić jednak te najpiękniejsze. Kartki świąteczne wykonane przez uczniów klas I – III w ramach zdalnej edukacji plastycznej.

Wszyscy jesteśmy zgodni, że nie ma piękniejszej kartki niż ta wykonana własnoręcznie z dużym zaangażowaniem naszych wspaniałych dzieci.

Opracowała: W. Oscenda

 

FOTO KARTKI ŚWIĄTECZNIE Z SERCEM MAŁYMI RĄCZKAMI WYKONANE

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

W okresie przedświątecznym wielką radość sprawia dzieciom wykonywanie ozdób choinkowych. Podczas zajęć uczęszczający w tym czasie do świetlicy uczniowie wykonali bardzo piękne prace. Dzieci przyozdobiły tymi ozdobami świetlicowe świąteczne drzewko. Na choince zawisły również prace wykonane przez uczniów klas I – VIII w ramach konkursu „Ozdoba choinkowa”.

Opracowała: A. Biernaczyk

ŚWIĘTA W KSIĄŻKACH POPULARNYCH AUTORÓW DLA DZIECI – OSTATNIE ZADANIE

Ach, czy jest wśród nas ktoś, kto nie wie czym jest rózga? Prawdopodobnie każdy z nas choć raz w dzieciństwie był przez rodziców straszony otrzymaniem tego najbardziej niechcianego z prezentów. „Rózga” Grzegorza Kasdepki to naprawdę wzruszająca książka. To nie tylko opowieść o marzeniach Kornela. To także nieco smutna historia o tęsknocie za prawdziwym przyjacielem i odrzuceniu przez rówieśników. I choć przez większość książki nie da się wyczuć świątecznej atmosfery, to jej zakończenie jest niezwykle piękne, wzruszające i wypełnione ważnym przesłaniem, kierowanym zarówno do młodych czytelników, jak i do nas – dorosłych.

Agnieszka i Antek nie mogą się doczekać Wigilii, a przede wszystkim prezentów. A skoro nie mogą się doczekać, to się kłócą. A skoro się kłócą, to muszą coś spsocić. I psocą - zrzucają paprotkę. Ale to, oczywiście, nie wszystko - nie po to na początku książki zrzuca się paprotkę, żeby niczego nie znaleźć w skorupach pękniętej doniczki. I rzeczywiście - w doniczce był ukryty kluczyk. Kluczyk - jak się okazuje -niezwykły... Tak oto wydawca zachęca do przeczytania książki „Wędrowcy” Joanny Papuzińskiej - autorki wielu popularnych książek i wierszy dla dzieci, m.in. „Nasza mama czarodziejka”, „Rokiś” czy „Czarna jama”.

Jeśli lubicie fantastyczne przygody i niespodzianki, ta książka jest właśnie dla Was! Za kołem polarnym rozciąga się egzotyczna kraina zwana Laponią. Lasy, bagna, jeziora i złotodajne rzeki tętnią życiem tysięcy stworzeń. Czasem z lasów wyglądają trolle, bagna wabią tajemniczymi kwiatami, a z jezior rozlegają się dźwięki harfy. Jesienią i zimą Laponię pokrywa śnieg, a ciemności rozprasza jedynie światło księżyca i zorzy polarnej. W Wigilię Bożego Narodzenia Święty Mikołaj wyrusza saniami zaprzężonymi w reny z podarunkami dla dzieci na całym świecie. Zapraszamy Cię w niezapomnianą podróż na Północ dzięki książce „Dzieci zorzy polarnej” Anny Onichimowskiej i Toma Paxala.

W książce „Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta” święta nadchodzą, a Hania i Smrodek mają wobec nich wysokie oczekiwania. Dziewczynka zrobiła długaśną listę wymarzonych prezentów, ale jej brat czeka tylko na śnieg. Problem w tym, że śnieg nie padał w Wirginii od stu lat… W dodatku Smrodek znów musi grać myszkę w przedstawieniu świątecznym. Wygląda na to, że te Święta nie będą wcale takie świetne… dopóki nie zjawi się tajemniczy Jacek Mróz. Przygody rodzeństwa Humorków wciągają od pierwszej strony, dlatego stanowią idealną propozycję dla dzieci, które dopiero ćwiczą naukę czytania. Sprawdzi się w Święta i w każdym innym terminie też! Jeśli jeszcze nie czytaliście przygód Hani, zachęcamy do zapoznania się z serią książek o jej przygodach autorstwa Megan McDonald. Hania to bohaterka, którą pokochają dziewczynki i chłopcy. Wprawdzie od czasu do czasu wpada w paskudny humorek, ale jest pomocna, odważna i ma ogromne poczucie humoru, a do tego wielkie serce.

Zadanie na dziś - ostatnie: zdjęcie poniżej, pierwsza książka w pierwszym rzędzie, 25 lub przedostatnia litera w tytule - to szesnasta i zarazem ostatnia litera naszego hasła.

thumbnail DSC 0425

Przypominamy, że uczestnicy naszej przedświątecznej zabawy powinni przesłać rozwiązania zadań (hasło końcowe) do 23 grudnia (środa) na adres poczty elektronicznej pani Renaty z biblioteki: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Razem z hasłem podajemy imię nazwisko i klasę.

Opracowały: M. Grobelna, R. Sikora

„MIKOŁAJKOWY PREZENT OD SERCA DLA MARCELA”

W dniach 27 listopada do 4 grudnia 2020r. w naszej szkole prowadzona była zbiórka fantów na rzecz chorego Marcelka. Celem zbiórki była pomoc 5 letniemu Marcelowi, który urodził się bez prawego ucha i przewodu słuchowego, nie słyszy całkowicie na prawą stronę, przez co jego rozwój jest znacznie spowolniony. Marcel został zakwalifikowany do kompleksowej operacji odbudowy kanału słuchowego lub wszczepienia aparatu słuchowego oraz plastyki małżowiny usznej. Rodzina Marcela oraz fundacja „Warto Żyć dla Kogoś” zbiera pieniądze na operację, której koszt jest bardzo wysoki. Wszyscy życzymy Marcelkowi zdrowia, a rodzinie wytrwałości w działaniach! Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do akcji. Oddzielne podziękowania kierujemy Samorządowi Uczniowskiemu za aktywne włączenie się w zbiórkę charytatywną.

W ciągu kilku dni zebraliśmy mnóstwo fantów m.in. gry, książki, zabawki, pluszaki, artykuły szkolne, kosmetyki, artykuły dekoracyjne itp.. Wszystkie dary zostały zapakowane jako mikołajkowy prezent i przekazane  przedstawicielowi fundacji „Warto Żyć dla Kogoś”, które były jedną z wielu atrakcji  loterii fantowej podczas wydarzenia charytatywnego „Mikołajkowy prezent od serca dla Marcela” w Przygodzicach.

Opracowała: U. Kupczyk

 

FOTO „MIKOŁAJKOWY PREZENT OD SERCA DLA MARCELA”

KONKURS NA WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTYY.

Prace uczniów naszej szkoły rywalizowały w konkursie plastycznym „Witraż Bożonarodzeniowy” organizowanym przez Bibliotekę Główną w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klas I - III oraz klas IV-VI. Uczniowie naszej szkoły zgłosili do oceny jury 28 prac. Poziom ich był niezwykle wysoki i niełatwo było wybrać najlepsze. Spośród uczestników wybrano 6 osób, które według powołanej komisji wykonały samodzielnie i na miarę własnych możliwości witraże. Podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 14 grudnia i ze względu na obecną sytuację pandemii przeprowadzono je w gronie jury bez udziału uczestników i  publiczności.
Laureaci konkursu:
Uczniowie klas I-III :
I miejsce
Maksymilian Płonka, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
II miejsce
Aleksandra Matuszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce
Amelia Ląg, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
Uczniowie klas IV-VI :
I miejsce
Weronika Gomółka, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
III miejsce
Natalia Mielczarek, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
Prace oceniało jury w składzie:
                                     Alicja Sierakowska
                                     Agnieszka Banasiak
                                     Jolanta Suchorzewska
Wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Opracowała: S. Larek

„MIKOŁAJKI” Z 7C POMAGAJĄ

Podobno z łatwością można poznać charakter człowieka po tym, jak traktuje tych, którzy nie mogą mu nic dać. Mikołajki to czas, kiedy dobrze jest nie tylko czekać na upominki, lecz – dla równowagi - także dać coś od siebie. W minionym tygodniu kilka uczennic z klasy 7C odpowiedziało z zapałem i sercem na inicjatywę wychowawcy, mającą na celu pomoc psiakom ze schroniska w Wysocku Wielkim. Pamiętając o tym, że dobrze jest się dzielić, uczennice podarowały pieskom zarówno karmę, jak i niepotrzebne już w domach, a tak przydatne czworonogom, tekstylia. Miło jest przyglądać się takim gestom.

Opracowała: Ewa Mucha-Lewicka

 

FOTO „MIKOŁAJKI” Z 7C POMAGAJĄ

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd