dziennik3 microsoft teams 1 swchm2020 sko logo share owoce i warzywa w szkole logo wszpz logo szkola promujaca zdrowie SMOK BIP

gouoiyoi

uyuoyuoluo

inf 1kl

Szczepienia

W związku z otrzymanymi zgłoszeniami rodziców, którzy wyrazili chęć zaszczepienia dzieci w wieku 12-15 lat, Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski informuje, iż została specjalnie uruchomiona możliwość wcześniejszego zaszczepienia dzieci z ostrowskich szkół.

Szczepienie odbędzie się w terminie 26 czerwca 2021 roku i 3 lipca 2021 roku o godzinie 13:00 w Hali Arena Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim bez rejestracji.

Ww. terminie i godzinie rodzice, którzy wyrazili chęć zaszczepienia swoich dzieci proszeni są (bez rejestracji w systemie) o stawienie się w Hali Arena Ostrów.


ygkguredteatf


Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.

Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313

Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.

Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.

Zespół ds. opracowania projektu strategii.

Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link


  SZCZEPIENIA UCZNIÓW

W dniu 1 czerwca poinformowano o możliwości szczepień młodzieży w wieku 12-15 lat przeciwko koronawirusowi. Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku
od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. Dodatkowa akcja szczepień
dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.

Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych.

W Ostrowie Wielkopolskim Punktem Szczepień Powszechnych jest Arena Ostrów zlokalizowana przy ul. Andrzeja Kowalczyka 1.

Więcej informacji uzyskać można pod adresem https://umostrow.pl/szczepimyostrow/

Punktami Szczepień Populacyjnych w Ostrowie Wielkopolskim są:

  • Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim Ul. Limanowskiego 20/22
  • Niepubliczny zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia „Wrocławska” s.c.
    Ul. Wrocławska 28
  • Niepubliczny Zakład Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej Ambulatorium Ul. Wysocka 13
  • ORT-MEDICA Sp. z. o. o. Ul. Brzozowa 7

Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. Znany jest haromonogram działań związanych ze szczepieniami młodzieży
w wieku od 12-18 roku życia w szkołach. Już wkrótce do szkół dotrą podstawowe informacje dotyczące szczepień, a także poszczególnych etapów oraz miejsc, w których będzie można się zaszczepić.

Akcja informacyjna będzie kontynuowana także po wakacjach od 1 do 3 września 2021 r.

Kolejny krok to zbieranie przez dyrektorów szkół kwestionariuszy ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. Ten etap będzie trwał od 6 do 10 września br.

W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.

Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.

Przypominamy, że od 17 maja br. trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku
16 i 17 lat.

Więcej informacji na temat szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyniki ekspertyz poznamy we wrześniu.

 

Kwestionariusz do pobrania TUTAJ


List WKO do Rodzicow 28.05.2021 1

Broszurę "Dzieci w wirtualnej sieci" można pobrać TUTAJ.

 


 

thumbnail zyj aktywnie poziom rgbsiec


Baner NSP202121271


 

Ruszyły zapisy do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022!

Serdecznie zapraszamy:

https://sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl/ 


Drodzy Rodzice

Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat za obiady w miesiącu, którego dana wpłata dotyczy.

Np. do 10 marca za marzec

do 10 kwietnia za kwiecień.

Kwota pozostaje bez zmian i wynosi 6,00 zł za obiad.


,


W ramach projektu "Zdalna Szkoła +" nasza szkoła otrzymała 11 laptopów, które zostaną przekazane uczniom z rodzin wielodzietnych w celu realizacji nauki w modelu zdalnym.

sgshtjliluyl

 

 


Drodzy Rodzice!

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała 16 laptopów w ramach projektu „Zdalna Szkoła-wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Umożliwiło to uczniom realizację lekcji w nauczaniu zdalnym.

plakat dofin3


 

 OPIEKA STOMATOLOGICZNA DLA UCZNIÓW

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty informuje o możliwości korzystania z bezpłatnych wizyt w gabinetach stomatologicznych znajdujących się w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Wizyty odbywają się w ramach kontraktu z NFZ.

Z poważaniem Justyna Uciechowska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd